AKTUALITY

Společnost Tesco Stores ČR a.s. bude investovat do mezd a benefitů

Výsledek náročného kolektivního vyjednávání o výši mezd a benefitů se opět dostavil. Dohodli jsme se s vedením společnosti Tesco Stores ČR a.s., že i letos bude investovat do mezd a benefitů našich kolegů. Důvodem je VAŠE každodenní pracovní úsilí a VAŠE odhodlání v oblasti péče o naše zákazníky. 

Co to znamená v reálu? Mzdy budou navýšeny od 1. července 2022 všem kolegům na provozních pozicích na obchodech a distribuci, a to v průměru o 5 %. V letošním roce se bude investovat především do základní tarifní mzdy, a současně dojde i k úpravám lokálního příplatku a jeho převodu do základní mzdy, aby kolegové na všech obchodech pobírali silnou základní mzdu 

Změny se současně dotknou i některých benefitů. S platností od 1. července 2022 se navyšuje hodnota stravenkového paušálu z 55 Kč na 65 Kč za odpracovanou směnu v minimální délce 4 hodiny, tj. v průměru o dalších 215 korun měsíčně. Za jedenáctihodinovou směnu se paušál navyšuje ze 110 Kč na 130 Kč. Od 1. 1. 2022 se navyšuje FIT day. 

Jak jsme nedávno psali, celá naše společnost prožívá velmi těžké časy. Pandemii střídá válka na Ukrajině, která trápí celý svět. I v této době plné nejistot, zdražování atd. odvádíte VY ZAMĚSTNANCI skvělou práci. I proto si zasloužíte náležitou odměnu a také uznání! 

Milan Matušík,
za tým pověřených zástupců odborových organizací při Tesco Stores ČR a.s.

 

Více se dočtete ZDE: https://corporate.itesco.cz/novinky/2022/tesco-opet-zvysi-zakladni-mzdy-svych-zamestnancu-na-provoznich-pozicich-a-v-distribucnim-centru/?fbclid=IwAR3XJNgb2Go575G3s_DO4Kj5GHpi40SOOcSTmqu-tBCVXXeEhT8y_WNtTbY